Bulimie a její následky

Bulimie a anorexie jsou jako dvě sestry, které se mohou vzájemně kombinovat. Většinou tedy v 50-ti % přejde anorektička k bulimii, protože nezvládne pocity hladu, přejí se a následně se vyzvrací. K tomu, aby byla tato duševní porucha diagnostikovaná, stačí zvracení 2x do týdne v horizontu 3 měsíců.

Nicméně těžko říct, kdy tato porucha začne a jaký bude mít průběh. Pacienti zprvu zkouší nespočet drastických diet, které nepomáhají. Když jsou zoufalí, dojdou k závěru, že jídlo nepotřebují nebo jej používají v přehnaném množství k utišení hladu. S touto nemocí jsou spojené deprese a úzkosti, které bývají ještě před samotným propuknutím nemoci. Dotyčný nenávidí své tělo, připadá si tlustý a nedokonalý pro dnešní společnost. Zpočátku zkouší nejíst vůbec nebo minimálně, ale v podstatě tito pacienti jedí rádi a jídlo jim chutná, na rozdíl od mentální anorexie. Po nasycení, kdy je pacient schopný spořádat celou ledničku dojde na depresi a pocit odporu vůči sobě samému.

Bulimici zvrací zpočátku málo jednou denně nebo při velkém přejedení. Později, už v sobě nechtějí žádné jídlo. Kromě zvracení také používají léky na redukci váhy, odvodnění nebo projímadla. Údajně je tato mentální nemoc častější, než anorexie a trpí jí ženy do 30 let, kdežto anorexií trpí, především dívky v období puberty. Tyto ženy se snaží být dokonalé, jsou ambiciózní, výbušné, labilní, trpící nízkým sebevědomím a pocházejí většinou z nefungujících rodin. Léčba je o něco málo úspěšnější, než u anorexie. Vše záleží na fyzickém i psychickém stavu. Od toho se odvíjí i délka léčení, která probíhá nejčastěji na psychiatrické klinice, kde může dotyčná strávit půl roku až rok. Pokud se rozhodne dobrovolně, tím lépe, protože si uvědomuje, že ji bulimie v lepším životě nepomáhá, ale postupně jej ničí.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář