Bandáž žaludku – novodobá léčba obezity

Možná se chystá vaše kamarádka nebo člen rodiny na bandáž žaludku, a vy si říkáte: „ Je to bezpečné?“, nebo „ Opravdu, zhubne?“. Ano, bandáž nebo zaškrcení žaludku pomocí silikonové manžety, je v rámci léčby obezity šetrným způsobem, bez větších zdravotních rizik. Tato manžeta je napojena na balónek nebo pumpičku, která se dá naplnit tekutinou, a tím regulovat zaškrcení. Operace je v celkové anestezii a řešená laparoskopicky, tedy velice šetrně. Navíc vám pomůže zredukovat váhu a předejít dalším nemocem.

Pro koho je určená?

Bandáž je určená pro pacienty s obezitou a BMI 40. Také pokud máte BMI 30-40 a zdravotní problémy, spojené s obezitou (cukrovku, vysoký cholesterol, tlak). Všem těmto lidem operaci plně hradí zdravotní pojišťovna. Samotná bandáž nepředstavuje pro klienta takové riziko jako samotné riziko obezity.

Jak bandáž funguje?

Manžeta rozdělí žaludek na dvě části – horní a dolní. Nasytíte se tak podstatně rychleji, než doposud. Bandáž nenaruší trávení ani žaludek jako takový. Pouze dojde k pocitu sytosti mnohem dříve. Podle posledních studií byl váhový pokles po dvou letech o 23-28 kg větší, než u lidí, kteří ji nepodstoupili.

Nepřehlédněte:  Trápí vás zácpa? Tohle na ni funguje!

belly-2473_640

Mohu po bandáži normálně jíst?

Za několik týdnů od operace budete moct jíst vše, ale v omezenějším množství. Samozřejmě je lepší se zaměřit na celkovou úpravu životního stylu, včetně pestrého a lehčího stravování a zvýšení pohybu. Na porci vepřo-knedlo-zelo zapomeňte, stejně by se do vás nevešlo. Uvidíte sami, že upřednostníte saláty nebo kaše více, než tyto těžké pokrmy.

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář