Chcete být připravena na porod? Aniball je řešení

Zjistila jste, že jste těhotná? Případně se blíží termín porodu a chcete se na něj dostatečně připravit? V tom případě vyzkoušejte Aniball, který má za úkol vám celý výkon maximálně ulehčit. 

Ačkoliv je těhotenství pro mnoho žen výjimečné období, kdy se těší na nového člena rodiny, často jsou s ním spojené obavy. Ty se nejčastěji týkají právě porodu, který je považován za jednoho z největších strašáků, které něžné pohlaví má.

Proběhne všechno hladce? Zvládnu dítě porodit přirozenou cestou? A co když lékaři přistoupí k nechtěnému nástřihu hráze? A pokud ne, co když se sama potrhám?

Na tyto otázky neexistuje uspokojivá odpověď. Každá žena je jiná. Stejně tak má každá rodící žena jiné štěstí na porodnický personál. Také záleží na fyziologických faktorech každé ženy, které určují, do jaké míry celou situaci zvládne bez nežádoucích zásahů.

Pokud jste i vy jednou z těchto žen, vezměte situaci do svých rukou a na porod se připravte za pomoci vychytávky, kterou je právě Aniball. 

Co je Aniball?

Chcete být připravena na porod? Aniball je řešení

Aniball je speciální pomůcka pro ženy, která má za cíl připravit je na porod. A protože během něj dostává celá vaginální oblast pěkně zabrat, je vhodné Aniball používat i po něm. Tato pomůcka vám pomůže opět zpevnit svaly pánevního dna. Také se jedná o dobrý způsob prevence nastřižení hráze a dalších porodních zranění.

Porodní procesy, které vyvolávají u rodiček obavy

Porod je situace, ve které jde o hodně. Ještě před několika málo lety se při rození dětí běžně umíralo. Hlavně v důsledku nedostupné lékařské péče, infekcí a poporodních zranění.

Jenže, v dnešní době, kdy se rodičky odebraly do porodnic je porod a vše kolem něj vysoce stresující záležitost. Personál porodnice často provádí úkony, o jejichž průběhu rodičky neinformuje. Také se může stát, že je rodička obklopena ne příliš ochotnými zdravotníky, kterých se bojí zeptat. (Případě na to nemá vzhledem k situaci energii ani sílu.)

Ať už je váš názor na tuto problematiku jakýkoliv, zásadní fakt je, že žena, která je v psychické pohodě a důvěřuje svým schopnostem zvládne porod a vše okolo mnohem líp.

Nastřižení hráze

Nastřižení hráze během porodu je v současné době jedním z témat číslo 1. V některých případech je tento zákrok opodstatněný. Hlavně v okamžiku, kdy není žena schopna dítě vytlačit a všechny ostatní způsoby, jak celý proces ulehčit, selhaly.

Chcete být připravena na porod? Aniball je řešení

K nastřižení hráze dochází i z preventivních důvodů. Především v situaci, kdy by se hráz roztrhla samovolně během tlačení. Tato rána, která není provedena “čistě” se pak mnohem hůř hojí.

S postupujícím časem však přichází otázka, zda lékaři tento postup zbytečně nenadužívají i v situacích, kdy ho není potřeba.

Aniball vám v tomto ohledu velmi pomůže. Pozvolným nácvikem se zvýší pružnost vaší pochvy i jejího okolí. A protože k tomu dojde postupně, nebudete se muset strachovat z nepříjemných a špatně se hojících ruptur.

Nevhodná poloha při tlačení

Dalším kamenem úrazu pro komfort rodící ženy je neznalost vlastního těla. Ta se pak projevuje tím, že žena slepě následuje pokyny lékařů, kteří ji nutí tlačit v poloze, která pro ni není přirozená.

Stejně jako u předchozího bodu dnes ženy často diskutují o tom, zda by neměly mít právo volby porodní polohy.

Jenže, jak správně určit, ve které poloze se vám bude tlačit nejlíp, když porod si nanečisto nevyzkoušíte?

Právě to je další výhoda používání Aniballu. S ním si totiž lze poměrně jednoduše vyzkoušet přibližnou velikost hlavičky dítěte uvnitř vašich porodních cest. Spolu s tím můžete rovnou vyzkoušet pozice, které vám budou při tlačení dítěte vyhovovat nejvíce. A to ať už se jedná o klasickou polohu na porodním křesle, nebo o jakoukoliv další.

Nepřehlédněte:  Makrobiotická strava - a její výhody a nevýhody

Příliš dlouhá II. doba porodní

Mnoho žen má také strach z příliš dlouhé II. doby porodní. Jedná se o situaci, kdy je žena dostatečně otevřená a připravená k vytlačení dítěte.

Během celé doby ženu ovlivňují silné kontrakce, které mají za cíl dopravit dítě z dělohy ven v co nejkratším čase.

To ovšem neznamená, že se vám (až možná na některé výjimky) podaří dítě vytlačit během několika minut. Pokud rodíte poprvé, připravte se na to, že celý proces může trvat hodinu i déle. V tomto ohledu mají výhodu ženy, které už někdy rodily. U těch se ve většině případů II. doba porodní výrazně zkracuje.

Podobně je tomu právě i u uživatelek Aniballu, které průběžným cvičením připravují porodní cesty a zvyšují šanci na lépe postupující porod.

Jak Aniball funguje?

Možná vám výše uvedené příklady znějí až příliš dobře na to, aby to byla pravda. Nemusíte se ale ničeho bát. Aniball pracuje na poměrně jednoduchém principu, který je maximálně bezpečný.

Chcete být připravena na porod? Aniball je řešení

Aniball je speciálně vytvarovaný balónek, který vložíte do vagíny a za pomoci balónku na druhém konci zařízení do něj vháníte vzduch. Můžete tedy jednoduše ovlivnit velikost i rychlost zvětšení Aniballu uvnitř vašeho těla. Také můžete vyzkoušet balónek vytlačit ven.

Aniball je vhodné používat od ukončeného 36. týdne těhotenství. Nejlepších výsledků dosáhnete v případě, že budete cvičit 15 minut denně.

Aniball vám pomůže: 

 • Zvednout sebevědomí a ujistí vás, že celou situaci zvládnete
 • Snížit riziko nástřihu hráze
 • Snížit riziko porodních poranění
 • Zkrátit dobu vytlačování dítěte
 • Zvýšit elasticitu porodních cest
 • Zjistit, která poloha je vám v rámci porodu nejpříjemnější

Zkušenosti s produktem

Abyste měla jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, patrně vás bude zajímat hodnocení uživatelek i samotných gynekologů a porodníků.

Odborníci o Aniballu říkají, že: 

 • Zkracuje II. dobu porodní
 • Díky němu ženy více rozumí svému tělu i fyziologii porodu
 • Podporuje přirozenou pružnost tkání
 • Ženy jsou po používání Aniballu sebevědomější a lépe připravené porodit

Chcete být připravena na porod? Aniball je řešení

Zkušenosti uživatelek

Nyní se ještě podíváme na to, jak se na celou věc okolo používání Aniballu dívají samotné ženy, které mají s jeho používáním zkušenost.

Ty, které Aniball doporučují nejčastěji hodnotily: 

 • Lepší psychickou připravenost na porod
 • Možnost vyzkoušet si porod nanečisto
 • Pozvolné cvičení svalů pánevního dna
 • Rychlejší porod bez komplikací
 • Minimalizaci či úplnou absenci porodních zranění
 • Rychlou rekonvalescenci
 • Ve většině případů žádnou nutnost provedení nástřihu
 • Zlepšení pohledu na své vlastní schopnosti
 • Psychickou i fyzickou úlevu v náročné situaci

Shrnutí

Ze zkušeností porodníků i samotných rodiček vyplývá, že Aniball ženám poskytuje jak psychickou, tak fyzickou oporu před porodem.

Ženy si mohou natrénovat II. dobu porodní, zvýší pružnost svalů pánevního dna a lépe pochopí mechanismy, které celý porod provází. Neméně důležité je i zlepšení psychického stavu žen. Odpadnou otázky s ohledem na to, zda jsou vůbec schopné porodit a dokážou se lépe připravit na nadcházející bolest.

V neposlední řadě Aniball pomáhá redukovat zranění způsobená porodem na naprosté minimum.

Máte s Aniballem zkušenost? Podělte se s námi do komentářů. 

 

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář