5 tipů jak se preventivně chránit před chřipkou a nachlazením

Venkovní počasí již procházkám v tričku a krátkých kalhotách nepřeje a podzim je již neomylně zde, což prozrazuje i do žluta a červena zbarvená příroda. S nastupujícím podzimem však přichází i častější nachlazení a chřipky, nebo dokonce chřipkové epidemie. Máme pro Vás 5 tipů jak letošní období chřipek a nachlazení zvládnout co nejlépe.

Vitamínů není nikdy dost

Dostatek vitamínů je předpokladem jak posílit svoji imunitu a zvládnout tak období chřipek bez problému. Obzvlášť, pokud na časté nachlazení nebo chřipky trpíte, zvažte zvýšení příjmu vitamínu C a D. Vitamín C najdete například v citronu, kiwi, červeném rybízu nebo v červené paprice. Nejlepším zdrojem vitaminu D je sluneční záření. Oba dva tyto vitamíny lze také získat z doplňků stravy, ať už to jsou šumivé tablety s vitamínem C nebo tabletky s vitamínem D. Tyto doplňky jsou volně prodejné v lékárnách, při jejich nákupu můžete ušetřit, pokud využijete kupon Dr Max.

Nemocem se daří v uzavřených prostorách

Jedním z důvodů proč se zrovna na podzim a v zimě daří různým virovým onemocněním je prostý fakt, že lidé tráví více času v uzavřených prostorách, kde je snadnější přenos virů vzduchem. Problém je, že chřipka i jiná virová onemocnění mají několikadenní inkubační dobu a tak potenciální přenašeč ani nemusí tušit, že by mohl někoho nakazit.

Pobytu v uzavřených prostorách se obvykle vyhnout nedá, zkuste tedy aspoň dávat pozor na lepší hygienu a čas od času vyrazit do přírody, pomůže vám to překonat podzimní únavu a trénovat imunitní systém.

5 tipů jak se preventivně chránit před chřipkou a nachlazením

Podchyťte nemoc hned v začátku

Pokud nachlazení začnete léčit hned když se projeví první příznaky, můžete nastupující nemoc zcela zažehnat. Toto bohužel neplatí u virových onemocnění, ale i u těch lze dobu nemoci včasnou a správnou léčbou značně zkrátit.

Jakmile ucítíte škrábání v krku je dobré si začít dělat zázvorový čaj a doplnit jej případně o pastilky proti bolesti v krku. Ty si můžete volně zakoupit třeba i na internetu a ušetřit přes kuponer.cz

Co však rozhodně není dobré a může vám to uškodit, je snaha nastupující chřipku přecházet. Pokud budete příznaky chřipky ignorovat a tlumit je léky jako Coldrex nebo Paralen Grip, buďte si jistí, že za několik dnů chřipka udeří s ještě větší intenzitou a celé léčení se vám může o dny i týdny protáhnout. Rozhodně je tedy lepší dát svému tělu čas se zregenerovat a s nemocí v klidu vypořádat.

5 tipů jak se preventivně chránit před chřipkou a nachlazením

Posilte svoji imunitu

Svoji imunitu můžete posílit mnoha způsoby. Patří mezi ně otužování, vyšší konzumace zeleniny a ovoce, vyšší přísun vitamínu D nebo již zažitá zkušenost vašeho imunitního systému s daným virem.

Kromě posílení imunity byste však imunitu neměli ani zbytečně zatěžovat tepelnými výkyvy, které jsou na náš organismus velkou zátěží. Teplé a vhodně zvolené oblečení je tak v podstatě nutností!

Připravte se předem

Možností jak předejít chřipce je včasné očkování, tato varianta však má svá úskalí. Očkování proti chřipce je zcela bezpečné a obzvláště starší lidé nebo lidé se slabší imunitou by měli možnost očkovat se proti chřipce určitě zvážit. Problém tohoto očkování je, že chřipka jako virus neustále mutuje a odhadnout, který kmen bude daný rok dominantní je velice těžké. To má za následek nefunkčnost očkování v některých případech (u většiny očkovaných však vakcína zabírá).

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2023    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Napsat komentář