5 praktických tipů jak zhubnout v obličeji

Svaly obličeje bývají zřídka zmiňovány v knihách o hubnutí nebo o fitness. Péče o ně může však přispět nejen ke zhubnutí v daných partiích, ale také zlepšit kvalitu pokožky a oddálit příznaky stárnutí.

Obličejové svaly

Desítky svalů v obličeji, na čele a na krku nám umožňují vyjadřovat emoce a ovládat oči, ústa a hýbat hlavou. Tyto svaly nejde v pravém slova smyslu posilovat. Nepůjde nám tedy o zvyšování objemu ani o vyrýsování (představte si, jak by to vypadalo). Cílem procvičování je dobrá kondice obličejových svalů, zvýšení pružnosti pokožky a oddálení stárnutí pokožky.

Příčiny oteklých tváří

Odulost v obličeji nemusí být vždy zapříčiněna uloženým tukem. Velice často jde o výsledek špatné výživy s přebytkem slaných jídel (fast food, chipsy, instantní jídla, nadměrné solení). Nadbytečný sodík pak váže vodu a obličej bývá oteklý. Dalšími příčinami může být nedostatek spánku nebo nadměrná konzumace alkoholu či užívání některých hormonálních léků.  Často je příčina genetická. Stačí se podívat, zda se podobné rysy vyskytují u předchozích generací v rodině. Typickým příkladem genetického vlivu bývá dvojitá brada, která se bohužel může projevit už mládí.

1. Bez celkového zhubnutí to nepůjde

Pokud je příčinou otylosti v obličeji nadváha, je třeba se smířit s faktem, že jediným řešením je  prostě hubnout. Snížení kalorického příjmu a zařazení pohybu do denního režimu jsou „bohužel“ nezbytné.

2. Pijte dostatek vody

water-290206_640

Dobrý pitný režim umožní vyrovnat přebytek sodíku, který může být příčinou oteklého obličeje. Zároveň je prevencí tvorby vrásek. Pitný režim je koneckonců jeden z pilířů zdravého životního stylu. Bavíme se o přibližně o 1,5 – 2 litrech vody u lidí, kteří během dne nepodali namáhavější fyzický výkon. U sportovců nebo lidí fyzicky aktivnějších je to samozřejmě víc.

3. Obličejová gymnastika

Cviky na svaly hlavy nemohou samy o sobě způsobit zhubnutí, ale jsou výbornou prevencí vzniku vrásek a povislé kůže. Můžeme je rozdělit do tří skupin – cviky na krk, obličej a masáž obličeje. Krk je vhodné procvičovat předkláněním a zakláněním hlavy, úklony hlavy doleva a doprava a kroužením doleva a doprava (10x).

Nepřehlédněte:  Kryolipolýza - už jste o ní slyšeli?

Cvičení na obličej je celá řada. Příkladem je tzv. OX cvičení. Jedná se o tiché vyslovování písmen X a O tak, aby se svaly kolem úst krásně protáhly. Doporučuje se třikrát opakovat série o patnácti „písmenech“. Dalším cvikem je otevírání úst na maximum, střídavé mrkání levým a pravým oken, nadzvedávání tváří (jako byste chtěli udělat „tsss“) a špulení rtů (vždy opakujeme cca 20x). Nejlepším cvikem obličejové gymnastiky je úsměv.

Masáž obličeje zahrnuje krouživé prohmatávání obličeje a čela. Dále jde o vytahování čela špičkami prstů směrem k vlasům a vytahování vnější koutků očních víček a rtů směrem k ušním boltcům.

4. Kamufláž

chameleons-346557_640

Opticky lze dosáhnout dojmu štíhlejšího obličeje také pomocí triků. Dobře střižený účes a vhodně provedený make-up dokážou naprosto změnit proporce v obličeji. V tomto směru vám nejlépe poradí váš kadeřník nebo stylista. Také tvar a barvy oblečení dokážou ošálit vnímání vašeho obličeje okolím.

5. Plastická chirurgie

Existují samozřejmě také invazivní metody řešení. Liposukce, injekce botoxu a další speciální metody umožňují rychlé změny. Je nutné si ale uvědomit, že se jedná o lékařské zákroky, které nejsou bez rizik, bez bolesti a nejsou zadarmo. Také je obvykle nutné je po čase opakovat.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář